11724 Üye 0 online 6158 misafir Lütfen giriş yapınız    E-Mail    Şifre     Beni hatırla   Şifremi Unuttum
iletisimciyiz.com üyeliği yalnızca davetiye yoluyla gerçekleşir.
medya
( 01.01.2011 )
  1  Yahşi... ATV
  2  Yetenek Si... Show TV
  3  Star Ana H... Star TV
  4  Yetenek Si... Show TV
  5  Yahşi... ATV
     
medyada arama
bence iletisimciyiz.com

Mehdi Vasseti
JİVAL


  makale
SEVGİYİ SEÇİN

filiz kocamaz
[ 28.12.2014 ]
[ 2040 kez görüntülendi. ]


Hani bir laf vardır, ektiğini biçersin diye...

Evet, insan şu hayatta ne erkerse onu biçiyor. Negatif enerjilerle yüklü olan bir beyinden sağlıklı bir düşünce ve iyi niyet salgısı bekleyemezsin.
Kaşlarını çatarak güne merhaba diyorsan, etrafının da sana gülümsemesini bekleyemezsin..

Güzel bir ömür sürdürmek istiyorsak eğer elimize kağıdı kalemi alıp, hayatımızı şöyle bir gözden geçirmemiz ve eksiklerimizle, yanlışlarımızla, isteklerimizle ve hedeflerimizle tüm düşüncelerimizi yazmamız gerekir. Peki biz ne istiyoruz..??

Çoğu kişi bulunduğu noktadan, hayatından, eşinden, işinden memnuniyetsizdir. Hatta bazı kişiler de hayattan hiç zevk almayan, halk arasında tabiri caizse "rahat batanlar" deriz biz bizim köyde bu kişilere şükürsüz, mutsuz ve hep huzursuz ne istediğini bilmeyen kişilerdir. Bu kişiler, gözlerine perde indirmiş, ellerindeki nimetlerin farkında olmayan, mutsuzluk için tek rakibi kendisi olan, huzursuzlukla ve acı ile beslenen kişilerdir.!

Farkındadır aslında durumunun bulunduğu koşullardan çıkış sağlayabilir, ama bu kişi öyle alışmıştır ki mutsuz olmaya, direk olarak birden mutluluğu seçerse sudan çıkmış balık gibi olacaktır.

Konu her ne olursa olsun kişi eğer gerçekten istiyorsa içini sızlatan, sağlıklı düşünmesini engelleyen bu durumdan kurtulabilir. Bunu çoğu kişi bir psikiyatriste giderek, doktorun verdiği ilaçlara sarılarak yapar.

Aldığı ilaçlarla, soft olur, pamuk gibi olur. Sinirlenmez, hayata bakışı değişir. Düzeldiğini ve iyileştiğini zanneder.

Bir an gelir çok sinirlenir ve "bu ilaç bana yetmiyor" diyerek dozajını arttırma yoluna gider. İşte alın size bir yanlış daha!..

O an için bir rahatlık olur, "demek ben çok kötüymüşüm ve benim aldığım miktar yetmiyormuş" der.

Diyelim ki ilacını içmeden evden çıktı. O hapa, o kadar çok bağımlı olmuştur ki her an tetiktedir, birşey olacak ve hap alamadığı için sinirlenecek, günü kötü geçecek, eşiyle problem, yakın arkadaşlarından saldırı, iş yönünden olumsuz bir durum vs vs.. her türlü tehlikeye kendisini açık hissedecek..

Bu gibi durumlarda, kişi kendi özgüven eksikliğini iyice fazlalaştırmış, insanlardan kopmuş ve fazlasıyla dışlanmış bir hal alabilir. Bu noktada kişi doz aşımlarına devam ettiği takdirde bir bağımlı hale gelebilir (madde bağımlıllığı).

Bir çok kere psikiyatristlere gidip de ilaç almanın çözüm olmadığı gibi psikoloğa gidip de içini dökmek de rahatlama anlamında çözüm değildir.

Önce kişinin kendi iç dünyasına dönmesi gerekir. Kaçtığı gerçeklerle yüzleşmesi, kendine itirafta bulunması, ağlaması gerekir.

Aslında o kadar basit ki yeter ki kişi istesin..


İSTE VE ADIM AT!!!

Gör bak o zaman nasıl da herşey değişecek..

Hayata nasıl bakarsak o şekilde görürüz yaşamımızı.

Hayatımızda karşımıza çıkan herkes, karşılaştığımız her olay başka bir oluşum için bir araçtır. Bizi hiç ummadığımız bir noktalara götürür. Dünya öyle bir düzen içinde dönüyor ki,,

Yeter ki bunun farkında olun, görün, bilin nefes almanız bile değişecektir.

Her bitiş yeni bir başlangıçtır...

SİZİN ELİNİZİ KOLUNUZU BAĞLAYAN ZEHİRLİ SARMAŞIKLARI KESİP ATMANIN ZAMANI GELDİ!

SİZ YAŞAMAYI SEÇİN, SEVGİ İLE ADIM ATIN... ÖNCE KENDİNİZİ SEVİN (KENDİNİZİ OLDUĞUNUZ GİBİ SEVİN), SEVMEYİ VE SEVİLMEYİ SEÇİN...

BU YENİ YILDA YENİ VE GÜZEL BAŞLANGIÇLARA...

MUTLU YILLAR

FİLİZ KOCAMAZ

http://www.medyafaresi.com/haber/Kiskanclik-krizine-girdi-studyoyu-terk-etti_434624.html
 


  diğerleri
PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE STRATEJ...
Reklam pazarlama Önerileri ve Tek...
Pazarlama Stratejileri...
Başkalarının acılarından haz d...
SEVGİYİ SEÇİN...
PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE STRATEJİLERİ
[17.03.2016]
PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE STRATEJİLERİMurat ÜNEL Rekabet üstünlüğü bıçaklarla yapılan bir kavgada,Bir tabancaya sahip olmak gibidir.Anonim.Rakipl...
fanzin
    İletişimciyiz...
    Yaratıcı kişiler için...
    Yapımcı Aranıyor...
    Bağımsız Senaryo...
    SPONSORLUK...
İletişimciyiz
[14.02.2017]
İletişimciyizde iletişim bitmiş mi yoksa bana mı öyle geliyor :) ...

Hakkımızda
İletişim
Site Map
Sayfalarımıza eklenen yazı ve yorumlar, kullanıcıların kendi görüşleridir. Eklenen içeriklerden www.iletisimciyiz.com sorumlu tutulamaz. Kullanım koşulları, üyelik için onay alınan sözleşmede açıkça belirtilmiştir. Sinaps İletişim © 2008. Tüm Hakları Saklıdır.
powered by sinaps iletişim
0,54 sn.